Święta w górach

Boże Narodzenie zbliża się do nas wielkimi krokami. Warto już dzisiaj pomyśleć, czy na pewno chcemy spędzić je tak, jak zawsze: za suto zastawionym stołem z niekoniecznie lubianą ciocią przy boku. Alternatywą godną rozważenia są święta w polskich górach. Do wyboru mamy zarówno Tatry z bajecznie położonym u ich stóp Zakopanem, jak i Krynicy Zdrój leżącą w samym sercu Beskidu Sądeckiego.

Noclegi w górach

Decydując się na spędzenie świąt poza domem, koniecznie trzeba zatroszczyć się o noclegi w górach. Na szczęście najbardziej popularne polskie miasta leżące właśnie w górach, mają w tym względzie bardzo dużo do zaoferowania. Noclegi w górach to zarówno kwatery prywatne, jak i luksusowe hotele, w których za dobę trzeba zapłacić naprawdę sporo. Decydując się na Boże Narodzenie w polskich górach, warto znaleźć nocleg w miejscu, które zadba również o świąteczny poczęstunek. W wielu miejscach noclegowych organizowana jest nawet kolacja wigilijna.

Co robić?

Bez względu na to, czy zdecydowaliśmy się wypoczywać w Zakopanem, czy w Krynicy, możemy udać się na narty. Białe szaleństwo to doskonały sposób na spędzenie świątecznego urlopu. Bożonarodzeniowe dekoracje skłaniają również do świątecznego spaceru po zmroku. Ci, którzy wybiorą się do Krynicy już w Wigilię, mogą udać się na Jaworzynę Krynicką. O północy odprawiana jest na niej uroczysta msza pasterska. Udział w niej to niezapomniane przeżycie.

Święta w górach mogą być naprawdę udane. Warto jednak zaplanować je nieco wcześniej, aby uniknąć problemów ze znalezieniem noclegu.