Świąteczne atrakcje w górach

Boże Narodzenie wcale nie musi oznaczać kilku godzin spędzonych za stołem, objadania się kolejnymi kalorycznymi potrawami i słuchania nudnych żartów nielubianego wujka. Może być czasem autentycznego relaksu, wypoczynku i ładowania akumulatorów. Jeśli właśnie takie Boże Narodzenie się nam marzy, warto spędzić je w polskich górach. Atrakcji na pewno nie zabraknie.

Noclegi w górach

Niezależnie od tego, gdzie zdecydowaliśmy się wybrać, warto wcześniej zatroszczyć się o miejsce do spania. Noclegi w górach w świątecznym okresie rozchodzą się niczym świeże bułeczki. Noclegi w górach to zarówno kwatery prywatne, jak i luksusowe hotele, które cieszą się wcale nie małą popularnością. Warto pamiętać, że bardzo często zarówno w kwaterach prywatnych, jak i hotelach organizowany jest świąteczny poczęstunek.

Co robić?

Jakie są świąteczne atrakcje w górach? Oczywiście możliwość jazdy na nartach. Dla wielu osób to bez wątpienia najważniejsza atrakcja, której mogą oddawać się przez dobrych kilka godzin. Świąteczne iluminacje na ulicach sprawiają, że wieczorny spacer nabiera wyjątkowego charakteru. Będąc w górach w sezonie bożonarodzeniowym, nie sposób nie skosztować świątecznych przysmaków. Ogromną atrakcją – jeśli można użyć tego słowa- jest również udział w pasterce, która w górach ma wyjątkową oprawę.

Święta w górach to doskonały pomysł, jeśli mamy dość tradycyjnego gwaru i przygotowań. Warto jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio wcześnie zarezerwować nocleg. W przeciwnym razie z wyjazdu nici.