Miejsce na wyjazd świąteczny

Góry to miejsce idealne nie tylko na letnie wędrówki. Z powodzeniem można udać się w nie również w okresie bożonarodzeniowym. Coraz więcej osób decyduje się spędzić Boże Narodzenie nie za świątecznym stołem z całą rodziną, ale właśnie podczas wyjazdu. Gdzie się udać? Do miejsc godnych uwagi zaliczyć można bez wątpienia Zakopane – zimową stolicę Polski – oraz Krynicę – Zdrój – perłę polskich uzdrowisk.

Noclegi w górach, czyli gdzie się zatrzymać

Zarówno Zakopane, jak i Krynica oferują noclegi w górach na bardzo różnym poziomie. Zatrzymać można się w kwaterach prywatnych, w których poczujemy prawdziwego ducha gór. Ci, którzy nie muszą liczyć się z pieniędzmi mogą postawić na noclegi w górach w komfortowych hotelach, których w Zakopanem i Krynicy nie brakuje. Warto pamiętać, że w okresie Bożego Narodzenia w wielu miejscach możemy liczyć również na świąteczny poczęstunek. Niektóre pensjonaty i hotele organizują również kolację wigilijną dla swoich gości.

Co robić?

Świąteczny czas można zarówno w Zakopanem, jak i Krynicy spędzić bardzo aktywnie. Narty to oczywiście obowiązkowy element każdego świątecznego wyjazdu w góry. W Krynicy atrakcją może być udział w pasterce odprawianej na szczycie Jaworzyny Krynickiej. Ci, którzy raz zdecydowali się wziąć w tym wydarzeniu udział, chętnie to powtarzają. Zarówno Krynica, jak i Zakopane to miasta pięknie przystrojone na ten niezwykły świąteczny czas. W związku z tym warto udać się na wieczorny spacer, podziwiając wspaniałe bożonarodzeniowe dekoracje.