Miejsce na święta w górach: gdzie warto pojechać?

Boże Narodzenie to niezwykły czas, który większości z nas kojarzy się ze śniegiem, prezentami i ogniem trzaskającym w kominku. Wbrew temu, co sądzi wiele osób nie wszyscy decydujemy się spędzić święta w gronie rodzinnym przy suto zastawionym stole. Nie brakuje tych, którzy w tym wyjątkowym okresie wybierają wyjazd. W sezonie świątecznym najlepsze okazują się być góry. Gdzie się udać? Strzałem w dziesiątkę jest Krynica – Zdrój położona niezwykle malowniczo w Beskidzie Sądeckim.

Noclegi w górach, czyli gdzie zatrzymać się, wypoczywając w Krynicy

Krynica – Zdrój to perła polskich uzdrowisk. W związku z tym nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem miejsca noclegowego. Nie brakuje tu kwater prywatnych, a także hoteli. W związku z tym każdy, kto zdecydował się tutaj spędzić święta, znajdzie dla siebie lokum naprawdę odpowiednie. Co ważne, wiele pensjonatów proponuje swoim gościom kolację wigilijną i świąteczne śniadanie, nie zapominając przy tym, aby na stole pojawiły się tradycyjne przysmaki. Warto dodać, że w Krynicy nie brakuje dań kuchni góralskiej.

Co robić w Krynicy?

Ogromną atrakcją jest bez wątpienia spacer po świątecznie udekorowanym deptaku. Bożonarodzeniowa Krynica zachwyca feerią barw, które szczególnie pięknie wyglądają po zmroku. Jeśli pojawiliśmy się w Krynicy już w Wigilię i jednocześnie lubimy wędrówki po górach, warto rozważyć udanie się na pasterkę na Jaworzynie Krynickiej. Ci, którzy raz wezmą w niej udział, wspominają to wydarzenie latami i chętnie do niego wracają.